3 نوع چاپگر

هنگام خرید چاپگر جدید ، انواع مختلفی برای انتخاب نیازهای شما وجود دارد. پرینترهای جوهر افشان و لیزر نمونه هایی از پرینترهایی هستند که هم کاربران خانگی و هم مشاغل می توانند از آنها برای چاپ اسناد متنی و عکس های با کیفیت استفاده کنند ، اگرچه عملکرد و هزینه بین این گزینه ها متفاوت است. همچنین چاپگرهای مخصوصی وجود دارند که بیشتر برای شرکتهایی که نیاز به چاپ فاکتورها ، رسیدها یا حتی اشیاء فیزیکی دارند رایج است. دانستن ویژگی ها ، کاربردها ، جوانب مثبت و منفی این سه نوع گزینه چاپگر می تواند در انتخاب آگاهانه به شما کمک کند.

چاپگرهای جوهر افشان
یک انتخاب محبوب برای کاربران خانگی ، چاپگرهای جوهر افشان گزینه اقتصادی برای چاپ اسناد و تصاویر با کیفیت بالا به دو رنگ و سیاه و سفید است. این نوع چاپگر دارای یک سر چاپ با نازل هایی است که جوهر را از کارتریج های جوهر روی کاغذ پاشیده می کند. چاپگرهای جوهر افشان معمولاً حداقل دارای دو کارتریج جوهر – کارتریج جوهر سیاه و یک رنگ سه رنگ با رنگ قرمز ، جوهر زرد و فیروزه ای هستند – اگرچه بعضی از چاپگرهای عکس از کارتریجهای جداگانه ای برای رنگهای فردی استفاده می کنند. با وجود قیمت نسبتاً پایین ، بسیاری از چاپگرهای جوهرافشان قادر به چاپ اسناد و تصاویر با کیفیت بالا بین 300 تا 600 نقطه در هر اینچ و بعضی اوقات حتی بالاتر هستند.
از مزایای چاپگر Inkjet می توان به سرعت چاپ اسناد سیاه و سفید و داشتن گزینه های بسیاری در دسترس زیر 100 دلار برای کاربران خانگی اشاره کرد. موارد جانبی شامل کندتر از چاپگرهای لیزری برای اسناد رنگی و هزینه بالاتر در هر صفحه به دلیل نیاز به جایگزینی جوهر است. بعلاوه ، برای جلوگیری از پاشیدن جوهر ، مدت زمان خشک کردن پس از چاپ اسناد لازم است.

چاپگرهای لیزری
چاپگرهای لیزری در نسخه های تک رنگ و رنگی موجود است ، به ویژه در بین افرادی که نیاز به چاپ صدها یا هزاران صفحه در ماه دارند ، بسیار محبوب هستند. این چاپگرها به جای استفاده از چاپگر و کارتریج های جوهر مایع ، از کارتریج هایی با پودری بنام تونر استفاده می کنند و دارای سیستم پیچیده ای هستند که شامل لیزر ، سیم های شارژ شده ، درام چاپی ، آینه و غلطک های فیوز است. این اجزای چاپ با هم کار می کنند تا شارژ الکتریکی مثبت و منفی و گرما ایجاد شود که به انتشار و ذوب کردن پودر تونر روی صفحه برای چاپ متن و تصاویر شما کمک می کند.
فایده استفاده از چاپگر لیزری این است که می توانید اسناد با کیفیت را با سرعت سریع چاپ کنید ، تا حدود 40 صفحه در دقیقه برای صفحات تک رنگ و 26 صفحه در دقیقه برای صفحات رنگی. در حالی که آنها هزینه بالاتری دارند ، چاپگرهای لیزری هزینه چاپ کمتری در هر صفحه ارائه می دهند زیرا می توانید هزاران صفحه را قبل از نیاز به جایگزینی کارتریج تونر چاپ کنید. با این حال ، دانشگاه ویسکانسین هشدار می دهد که چاپگرهای لیزری معمولاً گزینه ای برای چاپ عکس در منزل نیستند ، خصوصاً به دلیل هزینه بالای چاپگرهای لیزری رنگی.

چاپگرهای مخصوص استفاده
در حالی که چاپگرهای جوهر افشان و لیزر نیازهای روزانه چاپ را برای اکثر کاربران برآورده می کنند ، چاپگرهای مخصوص تولید برای مصارف تجاری و خانگی وجود دارد. غالباً برای چاپ فاکتورها برای مشاغل استفاده می شود ، یک چاپگر ماتریس dot (همچنین به آن یک چاپگر ضربه ای نیز گفته می شود) دارای یک سر چاپ با پین هایی است که روی نوار جوهر فشار می دهند تا شخصیت های موجود در یک سند را ایجاد کنند. سایر چاپگرهای تجاری متداول ، پرینترهای حرارتی هستند که از گرما و کاغذ مخصوص یا جوهر مخصوص برای تولید اسنادی مانند رسید و چاپگرهای خط استفاده می کنند ، که بطور همزمان کل خط را چاپ می کنند و از یک منبع کاغذ مداوم استفاده می کنند. یک چاپگر جدید برای اهداف خاص و جدید که هم مشاغل و هم کاربران خانگی می توانند از آن استفاده کنند ، یک چاپگر سه بعدی است که به شما امکان می دهد با استفاده از نرم افزار مدل سازی رایانه و یک رشته پلاستیکی خاص ، اشیاء بدنی ایجاد کنید.

کدام چاپگر برای مصارف خانگی مناسب است؟
چاپگرهای لیزری و جوهر افشان دو دسته از پرینترهایی هستند که بیشتر کاربران خانگی آن را انتخاب می کنند. اگر به دنبال چاپگر ارزان قیمت برای چاپ اسناد و عکس ها هستید ، یک چاپگر جوهر افشان می تواند انتخاب مناسبی باشد. اگر می خواهید سهولت در ساخت نسخه ، اسکن صفحات و احتمالاً ارسال فکس با یک واحد داشته باشید ، ممکن است نسخه ای همه در یک را در نظر بگیرید. اگر بیشتر اسناد سیاه و سفید را چاپ می کنید و از حجم چاپ بسیار بالایی برخوردار هستید ، ممکن است چاپگر لیزری را برای سرعت و هزینه پایین تر برای هر صفحه چاپی ترجیح دهید. با این حال ، یک چاپگر لیزری رنگی برای کاربران معمولی در خانه به احتمال زیاد اقتصادی نیست.

نظرتون رو بنویسید:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CART

Registration

Forgotten Password?