کاغذکش و  تعویض آن

کاغذکش دستگاه کپی اچ پی

دستگاه های کپی یکی از پرکاربرد ترین ابزار مورد نیاز برای ادارات ، مراکز مهم ، شرکت ها و حتی منازل به شمار می روند. اچ پی یکی از موفق ترین تولید کنندگان انواع دستگاه کپی می باشد. انواع دستگاه های کپی در هر برندی که باشند دارای قطعه ای به نام کاغذکش هستند . این قطعه بسیار حساس بوده و تحت تاثیر عواملی مثل مناسب نبودن سایز کاغذ وارد شده به دستگاه، چروک و یا پاره بودن کاغذ وارد شده و… دچار اختلال در عملکرد می شود. عواقب عملکرد نامناسب کاغذکش دستگاه های کپی علاوه بر هزینه های بسیاری که برای کاربران در پی دارد منجر به اختلال در عملکرد روزمره ی این مراکز می شود. به یاد داشته باشید در زمان خرابی کاغذکش دستگاه کپی اچ پی به هیچ عنوان برگه ی جدید را وارد دستگاه نکنید.

تعمیر کاغذکش دستگاه کپی اچ پی

تعمیر کاغذکش دستگاه کپی اگر به موقع انجام نشود، خرابی های بسیاری را برای دستگاه در پی خواهد داشت. کاغذکش های دستگاه کپی اچ پی معمولا تحت تاثیر عواملی مثل متناسب نبودن سایز کاغذ، خرابی کلاچ، میله پیک آپ و خرابی سنسور تشخیص کاغذ دچار اختلال در عملکرد می شود. به همین دلیل تعمیر کاغذکش دستگاه کپی اچ پی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. تعمیر کاغذکش دستگاه کپی اچ پی لازم است توسط کارشناسان انجام شود زیرا قطعات این دستگاه بسیار نزدیک به هم و حساس هستند و هرگونه اشتباه در تعمیرات آن مشکلات بیشتری را برای دستگاه به وجود می آورد.

انواع کاغذکش دستگاه کپی اچ پی

کاغذکش ورودی: وظیفه ی این قطعه انتقال برگه ها به داخل دستگاه کپی می باشد.  اگر این قطعه دچار اختلال بشود برگه به داخل دستگاه کشیده نشده و امکان کپی وجود نخواهد داشت. به دلیل پیچیدگی و حساسیت دستگاه تعمیر کاغذکش کپی اچ پی حتما باید توسط متخصصان انجام شود.

کاغذکش داخلی: در زمان ورود برگه به داخل دستگاه ، کاغذ توسط کاغذکش داخلی یا میانی در دستگاه جا به جا می شود. اختلال در کارکرد این قطعه باعث می شود که برگه در دستگاه گیر کند و یا کامل وارد دستگاه نشود.

کاغذ کش خروجی: عملکرد کاغذکش خروجی به این صورت است که برگه ی چاپ شده را از دستگاه خارج می کند. آسیب دیدگی و عدم عملکرد این قطعه منجر ماندن کاغذ در دستگاه می شود. بنابراین تعمیر آن بسیار حائز اهمیت است.

روش تعمیر کاغذ کش دستگاه کپی اچ پی

تعمیر کاغذکش در مراحل اولیه که اختلال در حد نرمال وجود دارد توسط کاربران امکان پذیر است. اختلالات پیشرفته ی این قطعه بر سایر بخش های دستگاه تاثیر گذاشته و زمینه ی خرابی آن ها را ایجاد می کند.

برق را قطع کنید و تا خنکی دستگاه منتظر بمانید
تونر کارتریج را خارج کنید
غلطک کاغذ کش را پیدا کنید
با فشردن خارهای کوچک غلطک کاغذ کش به سمت بیرون، غلطک را بچرخانید و از جای خود خارج کنید
غلطک جدید را در جای غلطک قبلی قرار دهید و با یک چرخش کاملا ثابت کنید
تونر را در جای خود قرار دهید و درب تونر کارتریج را ببندید
حال می توانید دستگاه را روشن کنید

نظرتون رو بنویسید:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CART

Registration

Forgotten Password?