• زمانی که کپی حاوی خطوط سیاه است چه کار باید کرد؟

کپی های خط دار سیاه در دستگاه فتوکپی

وجود نقطه یا خطوط سیاه در کپی می تواند آزاردهنده باشد. خوشبختانه، راه حل این موضوع ساده است و نیازمند پاک کردن برخی از مواد است، که در این صورت بدون تعمیر دستگاه فتوکپی و بردن آن به نمایندگی کپی می توانید این موضوع را حل کنید. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم.

وجود مقادیر اندکی از گردوخاک بر روی اجزای دستگاه کپی می تواند باعث ایجاد نقطه یا خطوط سیاه در کپی شود. اگر چنین مشکلی دارید قبل از هر کاری یک کاغذ سفید بردارید و از آن پرینت بگیرید. اگر هنوز هم لکه یا خطوطی بر روی آن مشاهده می کنید ممکن است با اجزای دستگاه خود مشکل داشته باشید. همچنین نباید فراموش کنید که ممکن است سند اصلی تان دارای خطوطی در خود باشد. اگر هیچ کدام از این موارد ساده باعث حل مشکل شما نشد، باید شیشه دستگاه را پاک کنید. به ادامه مقاله توجه کنید تا نحوه انجام این کار را بیاموزید.

مواد درست:

اگرچه این فرایند به نظر پیچیده نمی رسد اما موادی وجود دارد که در هنگام رفع نقطه یا خطوط سیاه در کپی، باید از آن ها پرهیز کنید. سعی کنید شیشه دستگاه را با مواد ساینده، استون، بنزن، آمونیاک، اتیل الکل یا کربن تتراکلرید تمیز نکنید. همچنین نباید مایع را به طور مستقیم بر روی شیشه قرار دهید. قرار دادن مایع به طور مستقیم باعث نفوذ آن در دستگاه شده و به آن آسیب وارد می کند.

از دستمال نرم مرطوب شده با آب ، شیشه پاک کن غیر ساینده یا تمیزکننده لنز عینک استفاده کنید. زمانی که کارتان تمام شد، شیشه را با پارچه نرم و خشک تمیز کنید تا لکه ای روی آن باقی نماند.

کپی های خط دار در دستگاه فتوکپی

شیشه را تمیز کنید:

جهت رفع نقطه یا خطوط سیاه در کپی باید کار خود را با تمیز کردن شیشه دستگاه کپی آغاز نمایید. بسته به نوع اسکنر یا دستگاه کپی که مورد استفاده قرار می دهید، نوار باریک و درازی از شیشه را خواهید داشت. اگر شیشه را پاک کردید و هنوز خطی بر روی آن مشاهده کردید، ورقه سفیدی از کاغذ را در دستگاه قرار دهید و گوشه آن را با علامت X نشانه گذاری کنید. یک کپی از کاغذ بگیرید و سپس کپی را بر روی شیشه قرار دهید. خط با موقعیت ماده باقی مانده بر روی شیشه همتراز خواهد بود.

می توانید نور فلش را بر روی سطح شیشه بتابانید تا ببینید برآمدگی یا نقطه ای بر روی آن وجود دارد یا خیر. برای لکه های مشکل زا، به دقت این موارد را با دست خود بخراشید. سپس آن را تمیز کنید و خشک نمایید. مجموعه تونرهای زائد را به طور مرتب خالی کنید. همچنین اگر دستگاه شما درب اسلایدشو برای تمیز کردن اجزای داخلی دارد باید آن را تمیز و مرتب نگاه دارید. سینی کاغذ را نیز باید تمیز کنید. این سینی مکان خوبی برای تجمع کثیفی هاست. اگر پاکسازی نواحی قابل دسترس نتوانست کمکی به شما بکند بهتر است با نمایندگی تعمیر دستگاه فتوکپی خود تماس بگیرید و از آن ها کمک بخواهید. ممکن است اجزای داخلی دستگاه دچار مشکل شده باشد.

کپی های خط دار عمودی در دستگاه فتوکپی

با توجه به اینکه ریست کردن پسورد در پرینتر hp سری M401 و M402 متناسب با نوع دستگاه و قابلیت های آن (دو گونه صفحه نمایش متفاوت) تهیه و تولید شده است لذا باید توجه داشت که برای ریست کردن پسورد در پرینتر hp لازم است تا روش ریست کردن پسورد یا پاک کردن پسورد به صورت سخت افزاری را بر اساس مدل دستگاه پیش به درستی پیش ببرید

1- در ابتدا پرینتر را خاموش کنید و منتظر بمانید تا دستگاه کاملاً خاموش شود.

2- در دستگاههایی که از LCD و صفحه کلید مجزا بهره می‌برند لازم است تا ضمن نگه داشتن دکمه های ضربدر (X) و فلش سمت راست (►) پرینتر را روشن کنید

در دستگاه هایی که از صفحه نمایش لمسی استفاده می کنند لازم است یک چهارم سمت راست و پایین صفحه را با انگشت لمس کرد و در این شرایط دستگاه را روشن کنید

3- برای ریست کردن پسورد در پرینتر hp سری M401 و M402 لازم است تا شرایط نگه داشتن دکمه ها و یا لمس صفحه نمایش را تا زمان نشان دادن عبارت Permanent Storage Init بر روی صفحه نمایش پرینتر ادامه دهید

4- با دیدن پیغام بالا دکمه ها را رها کنید و اجازه دهید تا پرینتر به تنظیمات اولیه برگشته و در حالت آماده قرار گیرد

5- عمل ریست کردن پسورد در پرینتر hp سری M401 و M402 به درستی و کامل انجام شده است

چنانچه در ریست کردن پسورد در پرینتر hp سری M401 و M402 دچار مشکل شدید میتوانید با کارشناسان ما در مرکز خدمات hp در تماس باشید و یا از طریق وب سایت hp با طرح مشکل بصورت آنلاین ( سرویس خدمات آنلاین hp )کمک بخواهید.

CART

Registration

Forgotten Password?